Ogrzewanie

Co powoduje, że miedź jest tak atrakcyjna dla ogrzewania?

Stosowanie rur miedzianych jest korzystne bez względu na to jaki system ogrzewania wybierzesz. Nie ma różnicy jakie zastosujesz ogrzewanie: olejowe, gazowe lub geotermalne. Dzięki właściwościom materiału rury miedziane są idealne dla wszystkich rodzajów ogrzewania. Rury miedziane są rozsądną inwestycją przy ogrzewaniu ściennym, podłogowym lub konwencjonalnym, gdyż pomagają oszczędzać energię.

Miedź może także oszczędzać energię?

Obok kuchenek elektrycznych, pompy centralnego ogrzewania są najbardziej niewydajnymi urządzeniami elektrycznymi w prywatnych gospodarstwach domowych. Badania wykazały, że 90% wszystkich pomp centralnego ogrzewania ma wady projektowe. Co więcej, złączki innych systemów rurowych mają mniejsze średnice, co utrudnia przepływ wody zmuszając pompy do pracy przy większym obciążeniu niż to konieczne. Przekrój poprzeczny rur miedzianych jest stały w całej instalacji. Oznacza to, że instalacja z rur miedzianych może ograniczyć pracę pompy nawet o 50%. Z korzyścią dla twojego portfela i dla środowiska.

Co to jest granulat drzewny (pelety)?

Pelety drzewne są wytwarzane z prasowanych trocin i są spalane w instalacjach grzewczych. Ponieważ drewno jest surowcem odnawialnym ogrzewanie peletem w połączeniu z panelami solarnymi pozwala obniżyć emisję CO² i oszczędzać energię.

Kocioł konwencjonalny a palnik na pelety

Główna różnica między konwencjonalnym kotłem a palnikiem na pelety polega na tym, że ten ostatni wykorzystuje paliwo stałe. Cały system musi być przystosowany do tego rodzaju ogrzewania, począwszy od magazynowania po przewód kominowy, aby ograniczyć obsługę i konserwację a uzyskać maksimum wygody i funkcjonalności.

Składowanie

Pelety wytwarza się przemysłowo.Są one praktyczne w eksploatacji. System ogrzewania wykorzystujący pelety posiada wszystkie zalety nowoczesnej instalacji grzewczej. Ze względu na ich wysoką wartość opałową, kilka metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wystarcza na roczny zapas. Nowoczesne pojazdy-silosy dostarczają pelety i wdmuchują je do pomieszczenia składowania. Dostarczona ilość jest automatycznie rejestrowana.