Aktualności

Miedź w designie oraz Oskar Zięta na Warsaw Home 2018

Miedziany design zagości na targach Warsaw Home 2018. Jedną z gwiazd tegorocznego wydarzenia będzie Oskar Zięta, ikona polskiego i światowego wzornictwa przemysłowego.

Poza wykładem, artysta we współpracy z Europejskim Instytutem Miedzi przygotował specjalną wystawę prezentującą przedmioty codziennego użytku wykonane z miedzi oraz jej stopów. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności w dniach 6-7 października 2018 r.
Warsaw Home to jedne z największych targów wnętrzarskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja odbędzie w Ptak Warsaw Expo (Al. Katowicka 62 w Nadarzynie). Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w weekend 6 i 7 października br. w godzinach 10:00-18:00. Wcześniej, od 4 do 5 października br. odbędą się dni targowe dla klientów biznesowych.
Wśród gości specjalnych tegorocznych targów będzie Oskar Zięta ‒ jeden z najbardziej oryginalnych i cenionych za granicą polskich projektantów. Jego prace można oglądać w 32 muzeach na świecie, m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Museum für Gestaltung w Zurychu czy Pinakotece w Monachium.

czytaj więcej: