Aktualności

Kunszt Wodny, Gdańsk

Kunszt Wodny to jeden z obiektów kompleksu Forum Gdańsk, nowoczesnej przestrzeni miejskiej otwartej dla mieszkańców i turystów oraz ich potrzeby.

Zdrowa woda

W ostatnich latach zaobserwowano problem rozmnażania się bakterii w instalacjach zimnej i c.w.u. w budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale, hotele, sale treningowe itp.

Elastyczna rura miedziana

Producentci rur miedzianych opracowali innowacyjną rurę dwuwarstwową, która ma cienkościenny rdzeń miedziany z trwale zespoloną osłoną z tworzywa sztucznego

Miedź w instalacjach wody pitnej

Od materiału, z jakiego wykonane są instalacje, zależy charakter i intensywność zmian jakości wody, a także metody przeciwdziałania wtórnemu jej zanieczyszczeniu, które powinny lub mogą być podejmowane.

Europejski Instytut Miedzi o energetyce na EKG

Miedź jest jednym z kluczowych surowców dla nowoczesnej energetyki. Oparte na miedzi technologie odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu efektywności energetycznej gospodarki oraz rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) ‒ z takim przesłaniem eksperci Europejskiego Instytutu Miedzi będą uczestniczyli w XI. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG)

Rola miedzi w energetyce i OZE

Miedź jest jednym z najlepszych przewodników elektryczności i ciepła, więc trudno się dziwić, że na te zastosowania przypada około 60% całkowitego zużycia miedzi.

Pages