Aktualności

Seminarium "Miedź w architekturze"

Europejski Instytut Miedzi zaprasza na seminarium „Miedź w architekturze”, które odbędzie się 18 października 2018 roku w Hotelu Andel’s w Łodzi, przy ulicy Ogrodowej 17.

Romantyczny zielony dom

Dom z lat 60-tych został grunownie zmodernizowany i wyremontowany, aby zapewnić współczesne standardy i  spełnić wysokie wymagania aktualnym użytkownikom.

Instalacje z rur miedzianych – estetyczne, trwałe i bezpieczne

Instalacje wodna, grzewcza i gazowa do jedne z najważniejszych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort przyszłych mieszkańców domu. Aby były one trwałe i niezawodne, a do tego estetycznie wykonane, najlepiej zastosować rury miedziane spełniające normę PN-EN 1057. Przygotowując instalację tego typu należy jednak pamiętać o kilku kluczowych elementach.

Odzysk energii z wody odpływowej

 Systemy odzyskiwania ciepła z wody odpływowej to prosty sposób na zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej w budynkach mieszkalnych.

 

Łaczniki do lutowania kapilarnego

Lutowanie kapilarne do sposób łączenia rur miedzianych za pomocą łącznika z miedzi, brązu lub mosiądzu za pomocą lutowania miękkiego lub twardego.

Miedź gwarancją czystej energii

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii ma szczególną wagę, gdyż trwają i mają zostać zakończone do końca 2018 r. negocjacje instytucjonalne UE w sprawie pakietu “Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” 

Instalacje ogrzewcze z miedzi

Rury miedziane z uwagi na swoje własności są stosowane w systemach grzewczych zarówno grzejnikowych jak i powierzchniowych. Aby zapewnić instalacji trwałość i niezawodność należy spełnić zalecenia i warunki techniczne.

Pages