Aktualności

Biblioteka North Fitzroy, Melbourne, Australia

Łagodnie zakrzywione ekrany słoneczne z perforowanego mosiądzu pomagają określić charakter budynku kluczowego dla lokalnej społeczności w Melbourne, a także podkreślają jego zrównoważony pod względem środowiskowym charakter, potwierdzony najwyższą oceną 6 gwiazdek w systemie ratingu Greenstar.

Gospodarka miedzą w obiegu zamkniętym

Aby sprostać naszym wyzwaniom związanym z klimatem i energią musimy zmierzać w kierunku bardziej ekologicznej i bardziej zrównoważonej energetycznie Europy.

Miedziana kafejka w Paryżu

Nowa, pokryta miedzią, interwencja architektoniczna, będąca częścią przebudowy i renowacji biura, wprowadza życie do wcześniej niepopularnego i trudnodostępnego podwórza w centrum budynku na paryskim przedmieściu nad Sekwaną.

Miedź mistrz w recyklingu

W 2010 roku na całym świecie wykorzystano 24 miliony ton miedzi; 35% pochodziło z recyklingu.

Systemy rynnowe z miedzi

Odpowiednio dobrany system odprowadzający wodę z dachu to jeden z warunków bezpieczeństwa budynku. Poszukując trwałego rozwiązania, a jednocześnie estetycznego, warto postawić na miedziane systemy rynnowe. Instalacje tego typu doskonale sprawdzą się w prestiżowych nieruchomościach, takich jak rezydencje, muzea czy sale koncertowe.

Rodzaje pomp ciepła. Jaki system wybrać?

W domu o dobrej izolacji termicznej możliwe jest zastosowanie wydajnej pompy ciepła do ogrzewania i do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Pages