Aktualności

Miedź gwarancją czystej energii

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii ma szczególną wagę, gdyż trwają i mają zostać zakończone do końca 2018 r. negocjacje instytucjonalne UE w sprawie pakietu “Czysta energia dla wszystkich Europejczyków” 

Instalacje ogrzewcze z miedzi

Rury miedziane z uwagi na swoje własności są stosowane w systemach grzewczych zarówno grzejnikowych jak i powierzchniowych. Aby zapewnić instalacji trwałość i niezawodność należy spełnić zalecenia i warunki techniczne.

Miedziany design zagości na polskich uczelniach

Oskar Zięta, jedna z ikon polskiego designu, poprowadzi cykl wykładów pt. „Copper and the Home” dla studentów oraz miłośników architektury i wzornictwa przemysłowego. Wątkiem przewodnim prelekcji będzie projektowanie przedmiotów codziennego użytku z miedzi oraz jej stopów. Wykłady odbędą się we Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu. Spotkania z Oskarem Ziętą towarzyszą konkursowi „Copper and the Home”, którego organizatorem jest Istituto Italiano del Rame wspólnie z Europejskim Instytutem Miedzi we Wrocławiu.

Miedź w instalacjach solarnych

Przy doborze instalacji solarnej warto wziąć pod uwagę urządzenia i elementy instalacji wykonane z materiałów wyróżniających się nie tylko jakością i trwałością, ale też tym, że same są przyjazne dla środowiska, m.in. dzięki łatwemu recyklingowi.

Budynek Archiwum Państwowego pokryty miedzią

Bryła nowego Archiwum Państwowego w Białymstoku to trzykondygnacyjny budynek składający się  z bloku administracyjno-biurowego oraz części magazynowej

Polskiej gospodarce zabraknie prądu?

Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, czego skutkiem jest m.in. rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jej produkcja w 2017 r. zwiększyła się o 3738 GWh względem roku ubiegłego.  

Wydano kolejny numer magazynu Copper Architecture Forum 44/2018

W tym wydaniu koncentrujemy się na nowych, badanych przez architektów możliwościach współczesnego projektowania, które rozszerzają zastosowania miedzi i jej stopów poza liczne, ugruntowane i obecnie dostępne, powierzchnie, formy i systemy instalacji.

Pages