Aktualności

Miedź mistrz w recyklingu

W 2010 roku na całym świecie wykorzystano 24 miliony ton miedzi; 35% pochodziło z recyklingu.

Systemy rynnowe z miedzi

Odpowiednio dobrany system odprowadzający wodę z dachu to jeden z warunków bezpieczeństwa budynku. Poszukując trwałego rozwiązania, a jednocześnie estetycznego, warto postawić na miedziane systemy rynnowe. Instalacje tego typu doskonale sprawdzą się w prestiżowych nieruchomościach, takich jak rezydencje, muzea czy sale koncertowe.

Rodzaje pomp ciepła. Jaki system wybrać?

W domu o dobrej izolacji termicznej możliwe jest zastosowanie wydajnej pompy ciepła do ogrzewania i do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Romantyczna miedziana willa

Krótki film prezentujący wykorzystanie miedzi w modernizacji domu z lat 60-tych ubiegłego wieku.

Seminarium "Miedź w architekturze"

Europejski Instytut Miedzi zaprasza na seminarium „Miedź w architekturze”, które odbędzie się 18 października 2018 roku w Hotelu Andel’s w Łodzi, przy ulicy Ogrodowej 17.

Romantyczny zielony dom

Dom z lat 60-tych został grunownie zmodernizowany i wyremontowany, aby zapewnić współczesne standardy i  spełnić wysokie wymagania aktualnym użytkownikom.

Instalacje z rur miedzianych – estetyczne, trwałe i bezpieczne

Instalacje wodna, grzewcza i gazowa do jedne z najważniejszych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort przyszłych mieszkańców domu. Aby były one trwałe i niezawodne, a do tego estetycznie wykonane, najlepiej zastosować rury miedziane spełniające normę PN-EN 1057. Przygotowując instalację tego typu należy jednak pamiętać o kilku kluczowych elementach.

Odzysk energii z wody odpływowej

 Systemy odzyskiwania ciepła z wody odpływowej to prosty sposób na zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej w budynkach mieszkalnych.

 

Pages